podróże, Ystad

TANIE PODRÓŻOWANIE: SZWECJA- YSTAD

 

Tak na koniec miesiąca postanowiłam podzielić się z Wami zdjęciami sprzed kilku lat, a dokładniej czterech. Szwecja, Ystad. Małe miasteczko w południowej części Szwecji. W Skandynawii jestem zakochana odkąd tylko pamiętam. Te kolorowe domki, czysta woda, przemili ludzie, miłość do zdrowego stylu życia, chęć kształcenia się itp. Ystad jest miastem portowym, tak jak w Polsce Świnoujście.

W Ystadzie wszystko wydawało się lepsze, nawet morze po stronie Szweckiej było czystsze. Dla Świnoujścia jest miastem partnerskim od 1990roku. Wrażenie robią niesamowite uliczki, średniowieczna zabudowa szachulcowa. Do cennych zabytków, które warto zobaczyć należą ceglane, gotyckie kościoły, Mariacki i św. Piotra. Z tego też względu Ystad znajduje się na mapie “Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego” Wtedy było to dla mnie po prostu miasto, w którym mogłam spędzić kilka chwil, a teraz gdy przeglądam zdjęcia dostrzegam dużo więcej. Do Szwecji chciałabym zawitać ponownie, ale tym razem do stolicy i mam nadzieję, że mi się to uda w niedalekiej przyszłości.

Advertisements

19 thoughts on “TANIE PODRÓŻOWANIE: SZWECJA- YSTAD”

  1. W Szwecji nigdy nie byłam ale miałam okazję spotkać wielu ludzi z ich kraju.Co mi się u nich podoba?że większośc z nich może bez problemu komunikowac po angielsku;-) Te fotki to świetna pamiątka 🙂

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s