londyn, podróże

KATEDRA ŚW. PAWŁA

Jedno z piękniejszych miejsc jakie było mi zobaczyć w  Londynie, to okolice Katedry św. Pawła. Wręcz codziennie przemierzając drogę do pracy mijam ją i za każdym razem powoduje we mnie uczucie fascynacji!  Co najdziwniejsze, dopiero po 2 miesiącach pobytu w Londynie zobaczyłam ją z każdej strony,  a nawet zjadłam obiad siedząc na trawie. Koniecznie musicie odwiedzić to miejsce! Nie namawiam do wchodzenia do środka, bo szczerze, to sama nie byłam, ale z każdej strony Katedry czeka na Was coś pięknego, co zwróci Waszą uwagę.

Sama Katedra jest trzecią co do wielkości, największa Katedrą na świecie i pełni ona funkcję duchowego ośrodka i jest siedzibą londyńskiego biskupa. Powstała na gruzach rzymskiej świątyni, a jej wznoszenie trwało aż 36 lat! Co ciekawe msze odbywają się tu jedynie w niedziele i w święta Bożego Narodzenia, za uczestnictwo w takiej mszy trzeba zapłacić 6 funtów.

Z konkretniejszych informacji: Katedra znajduje się w samym centrum, dokładniej na stacji St.Paul, na którą dojedziecie czerwoną linią, tzw. Central line. Wychodząc z metra kierujemy się najpierw w lewo, a następnie skręcamy w pierwszą uliczkę po prawej i… JESTEŚMY! 🙂

22 thoughts on “KATEDRA ŚW. PAWŁA”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s