Edynburg, podróże

BAJKOWY EDYNBURG

Przed wyjazdem do Londynu obiecałam sobie, że zrobię wszystko co w mojej mocy, by na koniec mojej przygody Londyńskiej pojechać chociaż na jeden dzień do Szkocji, a dokładniej do Edynburgu. I udało się! Marzenie się spełniło! Od kilku lat marzyłam, by właśnie w tym mieście się znaleźć. I cóż mogę powiedzieć o Szkocji? Było jak w bajce! To jest chyba jedno z najlepszych określeń.Wychodząc z dworca trafiasz w inny magiczny świat. Jest niesamowicie romantycznie, każda budowla przypomina zamek, nieważne czy to bank, czy sklep.Masz wrażenie, że czas się tutaj zatrzymał, a muzyka celtycka grana na kobzach tylko dodaje niesamowitego uroku.
Chodząc uliczkami nie jest Ci potrzebna specjalna mapa, czy nawigacja. Wystarczy patrzeć przed siebie i obserwować! Spacerując od jednej do drugiej uliczki trafiamy do najważniejszych, a zarazem najpiękniejszych miejsc. Uwierzcie mi, nie zgubicie się! Góra zwana Calton Hill była naszym wyznacznikiem, przepiękna góra w samym centrum miasta, na którą po prostu trzeba wyjść, by poczuć wolność, a zarazem podziwiać najbardziej znane budowle Edynburga.Mam tutaj na myśli National Monument of Scotland, a także nigdy nie dokończoną budowlę wzorowaną na tych z Aten.
My swoją wędrówkę rozpoczęłyśmy od spaceru na ulicy Princess Street- jest to ulica handlowa i właśnie od niej można odbić na przepiękny ogród zwany Princess Street Gardens. Jeśli chcesz zobaczyć panoramę Edynburga koniecznie wybierz się na Górę Artura, nie zabiera zbyt dużo czasu, a naprawdę warto. To co zobaczycie na samej górze jest niesamowite. Warto na chwilę usiąść i po prostu popatrzeć przed siebie. Dla mnie osobiście była to niesamowita chwila, po prawie 3 miesiącach spędzonych w tym tłumie ludzi w Londynie.

 Góra Artura, która na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo blisko
 Widok z samego szczytu
 Edynburski Zamek, cena wstępu to 17GBP
 National Gallery of Scotland, serdecznie polecam, a dodatkowo wstęp bezpłatny!

15 thoughts on “BAJKOWY EDYNBURG”

  1. Edunburg to na pewno ładne miasto, co widać na zdjęciach. Jest na prawdę klimatyczne. Zdjęcia bardzo ładne ☺
    W jednej z książek przeczytałam o fotelu króla Artura. Czy właśnie to znajduje się na górze? Czy może to jedynie taka nazwa?

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s