podróże, Praga

PRAGA W DWA DNI

Minął ponad miesiąc od ostatniego wpisu i od wyjazdu do Pragi. Głównym naszym celem był Jarmark Bożonarodzeniowy. Po Świętach już ani widu ani słychu, a post nadal czeka na publikacje. Udało się zrobić naprawdę piękne zdjęcia, a do tego nagrać kilka świetnych ujęć, na dniach pojawi się filmik z tego dwudniowego wypadu. W Pradze byłam drugi raz i właśnie teraz doceniłam ją bardziej. Może ta cała otoczka związana ze świętami zrobiła swoje.
Praga- stolica Czech, naszych kochanych sąsiadów. Jest to największe miasto w Czechach, która zaprasza nas nie tylko piękna architekturą, ale również smaczną, ale tłustą kuchnią.Co warto zobaczyć i gdzie kupić bilety?
Po pierwsze i główny punkt programu to Most Karola, Stare Miasto, Staromiejski Rynek, Petrin (widok z tego miejsca jest niesamowity, nawet nie trzeba wchodzić na wieżę widokową)
Wszelkich płatnych atrakcji unikaliśmy, czyli muzea i niektóre kościoły. Praktycznie wchodziliśmy tylko wyłącznie do danej restauracji, by coś zjeść. Niesamowitym plusem takich “wycieczek” jest całkowita swoboda w wyborze atrakcji. Do końca życia będę pamiętać spacer nocą uliczkami Pragi. Błądziliśmy po stolicy Czech i nie przejmowaliśmy się ani upływającym czasem, czy zimnem. Żadnego ograniczenia, co pozwoliło nam trafić w miejsca, gdzie przeciętny turysta nawet nie pomyśli, by przyjechać.
Serdecznie polecam Wam organizować samemu podróże, nie jest to nic trudnego. Wymgaga jedynie trochę czasu, ale warto. Dla mnie to jest przyjemność. I ta satysfakcja ze znalezienia taniego przewoźnika, czy lotu-bezcenna.

dsc_0019

dsc_0037-2dsc_0028-2dsc_0051-2dsc_0061-2dsc_0123dsc_0131dsc_0138dsc_0150dsc_0124dsc_0150dsc_0204dsc_0212dsc_0300dsc_0315

Advertisements

1 thought on “PRAGA W DWA DNI”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s